Je možné použití ve zvlhčovačích vzduchu?
Ano, lze provést aplikaci do vnitřního prostoru – nádobky zvlhčovače vzduchu. Plnění roztoku Koloidního stříbra provádějte jako první, následně přidejte odpovídající množství vodní náplně - na 1 litr vody je doporučena dávka 10 ml, v koncentraci 20 ppm. Touto aplikací do vodní náplně se účinně zabraňuje množení a růstu bakteriálních kolonií, které bývají zdrojem respiračních onemocnění. Použití tohoto roztoku a vonných olejů se nevylučuje.

N sprej - nehrozí vznik závislosti?
Koloidní stříbro v provedení N (nosní) sprej je doporučeno používat cca 14 dnů - někdy je potřebná doba aplikace kratší, v jiných případech může lehce přesáhnout zmíněnou dobu 2 týdnů. Pokud se obáváte případného vzniku nějaké formy "závislosti", jak tomu často bývá u podobných ošetřujících přípravků, můžete být bez obav - toto riziko je u našeho produktu takřka vyloučeno. Pokud tedy nastane potřeba jej použít, aplikace se provádí dle potřeby a následně se, bez vedlejších účinků, jeho použití ukončuje.

Plastová nebo skleněná láhev?

Dle vyjádření odpovědné osoby ze Státního zdravotního ústavu v Praze není bezpodmínečně nutné uchovávat produkty Koloidního stříbra a Koloidního zlata ve skleněném obalu. Doplněním tohoto sdělení bylo, že kterákoliv běžná slazená minerální voda je svým složením vůči obalu daleko "agresivnější", než produkty Koloidního stříbra a Koloidního zlata, které jsou téměř pH neutrální - hodnota 5,5 (čistá voda při pokojové teplotě má hodnotu pH 7).

Tmavá nebo čirá nádoba / láhev?
Někteří výrobci tvrdí, že láhev z tmavého skla ochrání koloidní roztoky před UV zářením, což není pravda. Dle vyjádření výrobce a dodavatele obalových materiálů pro naši společnost zabarvení lahve nehraje žádnou roli - samotná láhev by musela mít další speciální vrstvu, která by toto záření eliminovala. Bohužel cena takového obalu by byla pro běžného zákazníka nepřijatelná - ať již by se jednalo o jakékoliv objemové množství, přesáhla by tuto cenu cca 2 násobně.
Proto nabízíme VŠECHNY naše výrobky V OCHRANNÉM OBALU - papírové krabičce, která tuto úlohu bezpečně plní.
Samozřejmě lze zakoupit výrobky bez tohoto zdánlivě nepotřebného "krytí", ale pokud jsou například vystaveny v kamenné prodejně několik týdnů či měsíců bez této základní ochrany, kvalita těchto výrobků může být velmi spekulativní, byť jejich koupě může být o nějaké procento výhodnější..


Jste výrobci Koloidního stříbra a Koloidního zlata?
Ano, naše společnost je výrobcem koloidních roztoků - nejedná se tedy, jak tomu v mnohých případech je, o pochybný dovoz z neznámých zdrojů, přeprodej a tak podobně.